Pro zájemce a začátečníky od 15ti let

Přijďte si nezávazně zacvičit

Přijďte si zdarma a zcela nezávazně zacvičit v rozsahu čtyř lekcí (8 hodin) kdykoliv v průběhu celého školního roku, a to bez ohlášení nebo předešlé domluvy. Klidně se samozřejmě přijďte jenom podívat. Osm hodin reálného cvičení s námi Vám může ukázat, zdali je to to, co hledáte, a zdali Vám čas, lidé i prostředí vyhovují. Nemusíte se obávat, že Vaše kondice nebo věk bude překážkou, protože cvičení bude přizpůsobeno Vaší specifické situaci. Technicky vyspělejší cvičenci procvičují pokročilejší techniky, zatímco Vy, jakožto začátečník, budete trénovat jednodušší či základní verzi stejného cvičení.

Na lekci Vám budou bohatě stačit tepláky a tričko. Bílý formální oděv zvaný karate-gi (kimono) je vyžadován až na zkoušky na technické stupně, jejichž výsledek je vyjádřen barvou pásku. I když se cvičí naboso, je pochopitelně možné mít ze zdravotních důvodů sportovní obuv. Určitě si s sebou vezměte nějaký nápoj. V průběhu lekce budete vedeni k dodržování pitného režimu.

Skladba cvičení

Lekce se mírně mění dle období a cílů, avšak většinou si zacvičíte v následujícím rámci:

  • rozcvičení a zahřátí
  • základní techniky (kihon), tj. kryty, údery a kopy na místě a v pohybu
  • sestavy (kata), tj. starobylé sekvence sebeobranných a útočných technik vyjadřující boj s více protivníky
  • zápas (kumite), tj. nácvik souboje s použitím jak tradičních, tak i sportovních technik karate
  • závěrečné protažení a relaxace (strečink)

Průběžně jsou zařazována i speciální cvičení vycházející ze školy karate Goju-ryu, takže si budete moci vyzkoušet:

  • nácvik toku energie Ki skrz dýchácí cvičení
  • nácvik s tradiční okinawskou zbraní Sai
  • meditace zazen (na seminářích)

SAI

Organizace cvičení

Během lekcí budete cvičit jak s žáky stejné úrovně, tak i s pokročilými karatisty – od bílého po černé pásky. Budou se Vám střídavě věnovat jak učitelé, tak nositelé vyšších technických stupňů. Během školního roku se budete moci zúčastnit několika víkendových soustředění,  často v Jindřichově Hradci, kde je náš partnerský klub Shindókan. Letošní naplánovaný přehled společných akcí najdete ZDE.

O letních prázdninách pak jako člen české pobočky mezinárodní organizace International Karate-dó Goju-kai Association budete moci navázat kontakty s mezinárodní komunitou karate na týdenním celoevropském semináři, který se každý rok koná v jiné evropské zemi, a kde budete mít  příležitost cvičit pod přímým vedením evropských a japonských mistrů. V roce 2012 jsme takovýto seminář spolupořádali v České republice.